אטרקציות לילדים
בכל חג, חופשה או אירוע אנו מחפשים אטרקציות לילדים אשר עוד לא נראו. כמות האטרקציות לילדים גדולה לעין שעור ושפע הפעילויות מגוון. החל ממחלל לנחשים וחלה בקרקס פרעושים. לא פעם טיב הפעילויות אינו נחשב אלא ייחודם של האטרקציות לילדים. אפשר להבחין כי ככל שהאטרקציות לילדים פחות שכיחות כך גם מחירם עולה (לכל מחפשי העבודה כדאי להפעיל משחקי "מחבואים ו"תופסת" אלו אטרקציות לילדים בהחלט ייחודיות בימינו).
ברצוני להציע את אחת האטרקציות לילדים הוותיקה ביותר והמבטיחה ביותר- מספר הסיפורים.

בתקופות דלות ועוני או בתקופות קדם טכנולוגיות, עוד לפני שבחור היה גרוש ובסיר היה אורז, פיתחו לעצמם הילדים יכולות להעסיק את עצמם. האטרקציות לילדים היו תלויות במקום ובמזג האוויר (לדוגמא ילדי ירושלים הישנה בחרו בשלג כאטרקציה לילדים לגלוש על שקי הקמח). אלו היו פעילויות יזומות מצד הילדים אך לפעילות אחת הילדים ציפו בקוצר רוח וזו הייתה אטרקציית לילדים היחידה אשר הגיעה להם והיא- מספר הסיפורים.
לא פעם אני שומע בהתרגשות מפי מבוגר על אותו מספר כפרי שעבר בשכונות: "תמורת תפוח אדמה או מטבע חילל בחליל הסיפורים שלו וטייל איתנו ברכבת הדמיון על פני שבועות וחודשים אל מערות אפלות וארמונות קסומים. יחד רכבנו על פילים מעופפים וצללנו אל מצולות הים בעזרת תמנוני ענק. ואתה אמור לי האם כיום קיימות כאלו אטרקציות לילדים ?" הוא שואל.

לשמחתי מקצוע מספר הסיפורים עדיין קיים ויכול להתגאות כאטרקציה לילדים שעדיין לא חלפה מהעולם אלא צוברת תאוצה רבה בשנים האחרונות. אני מרגיש כי מעת לעת ככל שהטכנולוגיה מתקדמת
והשובע החומרי מתפרץ, קיימת זיקה לחזור למקורת ולעבר בהם הדמיון והפשטות שלטו ויצרו דרכם אטרקציות לילדים בלתי נשכחות.
רבים וודאי יחשבו כי לאחר המתנפחים המקפצים והמכוניות המתנגשות אין אטרקציות לילדים אשר עשויות להלהיבם. ברצוני לענות כי טעות הדבר ומניסיוני אין דבר מלהיב, משמח ומהעשיר יותר מסיפור טוב לילדים.
הלא ידוע כי זו אחת מהאטרקציות לילדים עם הכי הרבה ניסיון 
 
כאן
 
דוא"ל      
omersantur@gmail.com

כתובת למשלוח דואר     
מושב גבעת ישעיהו 130 ד.נ האלה 99285
טלפון     
054-4700390  עומר ראובני

טלפקס   
02-5868865