ג'ק והנסיכה- עממי

ג'ק היה ילד עצלן, אולי הכי עצלן בעולם. הוא היה כל כך עצלן, שכשאתעורר הוא התעצל לפקוח עיניים. "אמא תפקחי לי את העיניים" הוא צרח ואמא המסכנה מייד ניגשה למיטה ופקחה לו את העיניים. "אמא תעזרי לי לקום מהמיטה" ואימא המסכנה מיד הרימה אותו מהמיטה. כך היא גם צחצחה לו את השיניים. הלבישה אותו. ואפילו עזרה לו ללעוס את ארוחת הבוקר.
אבל יום אחד ג'ק היה כל כך עצלן שהוא התעצל להתעצל. הוא פקח עניים לבד. קם מהמיטה לבד. אכל ארוחת בוקר בעצמו ואפילו אמר לאמא שלו: "היום אני הולך לעבוד אצל האיכר בחווה".
אמא כל כך התרגשה ולא ידעה עצמה מרוב אושר.
כך ג'ק יצא לו מביתו שמח טוב לב ישר אל חוות האיכר. "שלום איכר חביב" אמר ג'ק "היום אני רוצה לעבוד אצלך בחווה".
האיכר שהקיר את ג'ק צחק "בוודאי לא תחזיק מעמד יותר משתי דקות, הלו אתה הילד הכי עצלן בעולם. אך אם אתה מתעקש אז היום אני צריך שתערום את כל החציר לערימה גבוהה".
ג'ק לא התעצל. הוא עבד במרץ מהבוקר ועד הערב ובסוף היום כל החציר נערם בערימה גבוהה. האיכר לא האמין שראה זאת. "ג'ק, אתה לא ילד עצלן כלל וכלל. אתה ילד מאד חרוץ. עשית עבודה נהדרת ולכן אתן לך שכר טרחה בעבורה. אתן לך מטבע זהב".
ג'ק היה כל כך מאושר, בפעם הראשונה הוא הרוויח מטבע זהב. הוא זרק את המטבע וטפס אותו. "יש לי מטבע זהב" הוא שר, כשהוא חצה את גשר קטן, מעל נהר ומרוב התלהבות הוא זרק את המטבע כל כך גבוהה שהמטבע נפל למי הנהר
"נו ג'ק איך היה בעבודה" שאלה אמא את ג'ק כשהגיע הביתה.
"היום אספתי את כל החציר. והאיכר נתן לי מטבע בעבור עבודתי אך שיחקתי עם המטבע וזרקתי אותו לשמים ובלי כוונה הוא נפל למי הנהר".
"אוי ג'ק, אתה ממש מבולבל כמו קומקום בלי פקק" רטנה אמא. "לא משחקים עם מטבעות בידיים, אלא שמים אותם בכיס. אז בפעם הבאה כשהאיכר ייתן לך משהו שים אותו בכיס".
ג'ק שמע לקול אימו ולמחרת צבע לאיכר את הגדר. האיכר כל כך שמח עד כי נתן לו בתמורה חבילת חמאה עבור יום עבודתו. ג'ק נזכר בדברי אימו ושם את החמאה בכיס, בדיוק כמו שצוותה אמא. אך לרוע מזלו אותו יום היה חם מנשוא . היה כל כך חם שהתרנגולות בלול הפכו לשניצלים. הביצים הפכו לשקשוקות והחמאה בכיס של ג'ק ...הותכה, נמסה.
"אוי ג'ק לא יוצלח" כעסה אימו שראתה שכיסי מכנסיו מלוכלכים בשאריות חמאה. "אתה ממש תרנגול קוקוריקו. מדוע שמת את החמאה בכיס. אינך יודע שחמאות מותכות בכיס. היית צריך לשמור את החמאה בכובע הלבד שלך. אם היית שם את החמאה בכובע הכובע היה מגן עליה מפני החום אז בפעם הבאה ,שים את מה שהאיכר נותן לך בכובע!"
ג'ק, שמע לאימו ולמחרת עבד אצל האיכר ברפת הוא חלב את הפרות משחרית הבוקר ועד שעות ערביים. האיכר היה כל כך מרוצה שעבור עבודתו הנאמנה הוא שילם לג'ק ב....דלי חלב.
וודאי תנחשו מה ג'ק עשה עם החלב. נכון מאד . הוא שפח את החלב לכובע . וכשהיגיע הביתה אימו כל כך כעסה . "ג'ק טיפש מטופש " היא התרעמה "מדוע שפכת את החלב לכובע. חלב נושאים בכדים על הכתפיים ג'ק, על הכתפיים!. אז מחר כשאתה מקבל משהוא מהאיכר שים אותו על הכתפיים!"
ג'ק שמע בקול אימו ולמחרת בנה לאיכר חומת אבנים. האיכר כל כך שמח ."ג'ק" הוא אמר לו בהתלהבות. "היום זהו יומך האחרון ועל כן כאות הוקרה אני מעניק לך את המתנה הכי יפה. אני נותן לך ...חמור".
וודאי ניחשתם היכן ג'ק החליט לקחת את החמור. נכון, על הכתפיים. ג'ק נלחם בחמור והחמור בורח ג'ק מתכופף להרים את החמור והחמור בועט. ג'ק לא מוותר ולאחר ניסיונות רבים הוא מצליח לסחוב את החמור על... הכתפיים. אלא שהחמור משתולל וג'ק לא מוותר הוא הולך איתו צעד אחר צעד. אסור לי הפעם לאכזב את אמא, הוא חושב. הוא הולך ומשתדל לא למעוד פן חלילה גם זה החמור יברח לו. הוא חוצה גשרים עובר שדות , ואף חוצה את חורשת העצים שליד הארמון
באותו ארמון חייה לה נסיכה עצובה. כל היום וכל הליל בכתה ובכתה. אביה המלך הזמין את הליצנים הכי מצחיקים בממלכה שיצחיקו אותה. את הזמרים הכי טובים שינעימו את זמנה, את הרקדנים הכי רוקדים שירקידו את לבבה . אך הנסיכה המשיכה ולהתאונן. "אני מכריז בזאת " קרא המלך "שהאחד אשר יצחיק את ביתי, יוכל לשאת אותה לאישה". והנה הגיעו מכל רחבי היבשת נסיכים, בדרנים, אנשי מעלה ששמעו על הנסיכה היפה שלא צוחקת. כולם התאהבו בה ועשו ככל שביכולתם להצחיקה. אך זו לא צחקה.
והנה,יום אחד כשהנסיכה ישבה על מפתן חלון חדרה בוהה לה בחורשת העצים שעל שפת הארמון. היא לפתע חייכה. לאחר מכן היא צחקה צחוק קטן שהפך במהרה לצחוק מתגלגל . אותה נסיכה ראתה מישהו סוחב חמור על הכתפיים. נו ומיהו המישהו הזה? נכון מאד זה ג'ק מכרנו. "איזה טיפש" צחקה הנסיכה "במקום שהוא ירכב על החמור, החמור רוכב עליו". המלך המופתע מיד שלח שליחים להסיר את החמור מגבו של ג'ק ולהזמינו לארמון. "אתה נערי הצחקת את נסיכתי ועל כן אתה ראוי להיות לה לבעל" אמר המלך לג'ק.
והנסיכה כל כך אהבה את ג'ק , היא חשבה שהוא האיש הכי מצחיק בעולם.
כך נקבעה לה חתונה מלכותית ג'ק החתן הולבש בבגדי חתן מלכותי ואהובתו הנסיכה הקרינה מיופי. כל מכובדי הממלכה ה וזמנו כל הסלטה וכל השמנה. אך אמרו לי בבקשה מי הייתה הכי שמיחה בחתונה.
כמובן, כמובן הלא אימא של ג'ק הייתה המאושרת באדם. היא ראתה את בנה יחידה מתחתן עם הנסיכה
ובמשך כל החתונה לא הפסיקה לקרוא "ג'ק, ג'ק שלי אוי. איזה ילד מוצלח!"

 
 
דוא"ל      
omersantur@gmail.com

כתובת למשלוח דואר     
מושב גבעת ישעיהו 130 ד.נ האלה 99285
טלפון     
054-4700390  עומר ראובני

טלפקס   
02-5868865