מספר סיפור

מספר סיפורים הינו מקצוע עתיק יומין שהשתרש מזמן לזמן ומתרבות לתרבות. מספר סיפורים היה הראשון להנחיל לאנשים את ההנאה מתרבות הפנאי, המתובלת בחוכמה ובריפוי הנפש.
אני רואה עצמי כממשיך דרכם של אותם מספרי סיפורים של ימים עברו, אשר עברו להם מעיר לעיר ומכפר לכפר. אמנם מקום העבודה של מספר סיפור מודרני אינו כיכר השוק (אם כי הופעתי מספר פעמים בשווקים שונים), אך האווירה ודרך הגשת הסיפור של מספר סיפור משווים עצמם לאומנות הקדומה.
בהצגה שאני מעלה אני מופיע במספר תפקידים של דמויות שונות מהסיפור ושוזר את חוט העלילה בתפקיד מספר סיפור.
כמובן שבתור מספר סיפור עלי להתאים עצמי לקהל המאזינים. במופעים לילדים אני מציג את הסיפור בתפאורה, במשחק ובשיתוף הקהל.מספר סיפור - מופע למבוגרים
בהעלאת מופע למבוגרים אופן עבודתו של מספר סיפורים שונה לחלוטין מתפקידו בהצגות לילדים. אין זו הצגה, אלא מופע של מספר סיפור. בעזרת דמיון, הומור ונגיעה בנושאים המזוהים עם כולנו, אני לוקח את קהל המאזינים לטיול במחוזות הדמיון. יחד נטייל בירושלים של פעם או בסמטאות ארץ ישראל הישנה, נפגוש טיפוסים מכל הצבעים ומכל הזמנים והעיקר - נתרגש ונצחק.
כחלק מעבודתי, כאותו מספר סיפור מהעבר, אני חוקר ולומד כל הזמן את המיומנות העתיקה. בסיורי ברחבי הארץ והעולם מצאתי כי קיימות דרכים רבות לספר סיפור. בהודו מצאתי למשל את אותו מספר סיפור הודי ללא תזוזה וניע אשר רק מפעיל את שרירי הפה ומהפנט אותך אל העלילה. באנגליה לעומת זאת, פגשתי מספר סיפור שכל איבר, נים וגיד בגופו משתתפים במהלך הסיפור. אך משירת העשבים הושפעתי יותר מכל ומאותו מספר סיפור ירושלמי אשר עליו (ועל מספרי סיפורים נוספים כמובן) גדלתי ואני קוצר את פרי הסיפורים.
כיום אני לומד באוניברסיטה העברית כהשלמה ללימודי תואר שני בפולקלור, מתוך שאיפה ורצון לחקור את תחום המיומנויות של מספר סיפור אמיתי. בין כל מסעותיי גיליתי כי האקדמיה עשויה לתת לי כלים מתאימים למציאת אוצר זה.
אני מזמין אתכם למופע של מספרי סיפורים, בו נטייל ברחבי הגלובוס והזמן ונגלה עולם עם ריח טעם ומוזיקה חיה. יחד ניזכר בימי ילדותנו ובעבר, נבין את ההווה ונחזה את המחר.
 
דוא"ל      
omersantur@gmail.com

כתובת למשלוח דואר     
מושב גבעת ישעיהו 130 ד.נ האלה 99285
טלפון     
054-4700390  עומר ראובני

טלפקס   
02-5868865