אגדות ומעשיות לגדולים

אומני הסיפור בעל פה לגילאי שבע ומעלה. מי אמר שמעשיות ואגדות הן רק לקטנים. למעשה ברוב חלקי העולם הן מיועדות בכלל לגדולים שביננו. אלו שלאחר יום עבודה יפגשו עם החברים, ישתו משהו יאכלו משהו, ישחקו וכמובן ישמעו סיפורים. אחחח נולדתי בעולם הלא נכון....
כלי תיפוף פרסי עתיק יומין העשוי מעץ תות ועור עז. הטומבק הוא אב הטיפוס של כלי תיפוף רבים כגון דרבוקה וטבלה.
פסטיבל סיפורים מציע מגוון מתחמים של מספרי סיפורים בסגנונות שונים וקהלים שונים.
להלן חלק מההצעות אך כמובן שניתן להתאים ולגוון בהתאם לאופי האירוע.
 

מתחמי סיפורים בפסטיבל

תיאטרון סיפור לקטנטנים

כלי מיתר פרסי, עשוי מעץ אגוז ושבעים ושניים מיתרי מתכת. הסנטור מנוגן בעזרת שני מקלות הנקראים מיזראב. הסנטור הינו אב הטיפוס של הפסנטר.

סיפורים מתרבויות קרובות ורחוקות

יש לנו את הכבוד! לחשוף את הקהל למגוון מספרים "עממים" המייצגים בסיפוריהם ובהופעתם את התרבות ממנה הם הגיעו. מספרי סיפורים קוצ'ינים, בוכרים, אתיופים, ירושלמים ערבים ואפילו פולניה אחת לא עלינו.

סיפורים ברוח היהדות

אלו מספרי סיפורים המספרים את סיפור העם העברי. סיפורים מהמקורות היהודיים הכתובים והלא כתובים, סיפורי חסידות אגדה ומשלים יהודיים.

מעגל סיפורים

אירוע בהנחיית מספר מקצועי, בו הקהל הוא זה שמספר את הסיפור על פי נושא מסויים שבוחר המנחה ומותאם לאופי האירוע. נשמע מסובך ומסוכן... ובכן אותו מנחה, הוא לא סתם מנחה, אלא מנחה מקצועי שיודע את מי להזמין, בוחר גבולות ובעיקר יוצר קטעי קישור מדליקים.
דמות מתוך ספר ילדים מקריאה...ספר ילדים
דמויות הרחוב בפסטיבל סיפורים, יוצאות מהסיפורים ומספרות סיפורי ילדים הקשורות לסוגב (ג'אנר) אליו7 הן משתייכות. בין הדמויות: מכשפה חמודה מקריאה סיפורי מכשפות, המפוזר מכפר אזר מקריא ספרות ישראלית קלאסית, ונווד מתוך אלף לילה ולילה מקריא סיפורי ילדים מסביב לעולם.
 
דוא"ל      
omersantur@gmail.com

כתובת למשלוח דואר     
מושב גבעת ישעיהו 130 ד.נ האלה 99285
טלפון     
054-4700390  עומר ראובני

טלפקס   
02-5868865