הגיע אלי שכן וביקש שאעזור לו בפרזנטציה(הצגה, או מצגת בלשון נקייה) להשקעה במוצר שהוא מקדם. לא, אני לא מדבר על קוטג', אלא משהו בתחום ההזנק (סטארט אפ בעברית).

אמר שיש כנס משקיעים שלושה ימים בקליפורניה, מתשע בבוקר ועד שש בערב וכל שעה עולה מישהו ומציג מוצר בתקווה שאחד המשקיעים יתעניין. וכשהוא מספר לי את זה אני חושב שגם אם הייתי בשליחות מדינה קטנה, שגורלה נתון ליכולת ההקשבה שלי בכנס כזה, הייתי כבר נשבר לפני ארוחת הצהריים של היום הראשון.

תחשבו שלושה ימים של מצגות עם גרפים ובדיחות של הייטקיסטים (כמו כלב שמלקק את הגיקשמרצה).
אמרתי לו: "שמע, ספר סיפור ולא סתם סיפור, אלא סיפור אישי עליך, על איךהגעת למוצר. שתף את התהליך האישי, הרגשי והמשפחתי בכל העניין. אתה הגיבור בסיפור, תן לקהל להזדהות איתך, תן לקהל ליצור סוף טוב לסיפור. ישבנו על מבנה הסיפור, באילו מקומות יש לתת הדגש, איך לעצב את המסע כשכמובן חלק ניכר מהסיפור צריך להציג את המוצר עם המצגת והגרפים. בנינו את זה בצורה מעניינת.
השכן היה מבסוט, מה זה מבסוט: " אתה סתם מבזבז את הזמן כמספר, אתה צריך להיות קאוצ'ר (מאמן ), שם הכסף הגדול!". 

אני יצאתי מהפגישה עם השכן מבסוט, מה זה מבסוט. מפנטז איך אני פותח חברה, נוסע ברכב מנהלים, טס לכנסים והרצאות ומשלב את זה כבר כבילוי משפחתי, בלי המשפחה. הרצתי בראש מצגות וגרפים, ניסיתי למכור לעצמי מוצר.קמתי על זה, אכלתי את זה, ישנתי על זה...אבל מה שיצא מכל הסיפור הוא שהכלב שלי העיר אותי בבוקר בליקוקים.
 

סדנת מספרי סיפורים  

 
דוא"ל      
omersantur@gmail.com

כתובת למשלוח דואר     
מושב גבעת ישעיהו 130 ד.נ האלה 99285
טלפון     
054-4700390  עומר ראובני

טלפקס   
02-5868865