תלמידים! לשלב ידיים, לזקוף אוזניים, רגליים על השולחן ולשאול שאלות.

מהו קורס מספרי סיפורים?
קורס מספרי סיפורים,  הוא לימוד ממושך שמטרתו הכשרה מקצועית של הלומדים בתחום הסיפור לילדים, במסגרות חינוכיות, ספריות, ימי הולדת והופעות בכלל. בקורס נעמוד על בחירת הסיפור והתאמתו לקהל ולנסיבות, שימוש בקול ותנועת עיניים, פנים וגוף. כמו כן נתייחס לשימוש באביזרי עזר כגון, בובות, כלי נגינה וחפצים ובאמצעים הבימתיים החיצוניים.

האם נלמד תיאטרון בקורס?
שאלה יפה. מכיוון שגם תיאטרון וגם אומנות הסיפור הם תחומים בימתיים ומכיוון שהמספר מופיע על במה כלשהי ומציג דמויות, ישנה חפיפה בין שני התחומים וחלק מתחומי הלימוד יהיו מקבילים. אך קיימים גם הבדלים רבים בין המספר לשחקן (הקלאסי) הנוגעים יותר לגמישות המספר אל מול הקהל, קולו האמיתי, ו"בריאת הסיפור" . נתייחס על כל התחומים האלו ועוד.

למי מתאים הקורס?
קורס מספרי סיפורים מתאים לכל אוהבי הסיפור וכל אלו שיש בהם רצון, חלון או בלון לספר סיפור. בין אם הם בוגרי לימודי תיאטרון ובין אם הם פנסיונרים הרוצים בקריירה שניה.

האם כל בוגרי הקורס יהפכו למספרים מקצועיים, בתום הקורס?
לא. כמו בציור, מוסיקה, פיסול מאפרות  בגללי תאו  ועוד תחומי יצירה,ההצלחה תלויה ביכולות האישיותיות של הבן אדם. אבל  כמו בכל תחומי היצירה התמדה, אמביציה ואהבה לתחום תהפוך כל  פיסח לרץ מרתון. מה שאני יכול להבטיח הוא לתת את הכלים המקצועיים בתחום ובמידה והתלמיד ירצה , אף ללוות אותו בהמשך הדרך.

איפה אפשר ללמוד?
אם אתה או את מורים, אפשר להצטרף לאחד הקורסים של הסתדרות המורים ואף לזכות בגמולי השתלמות. העניין הוא שקורסים אלו שמים דגש על עבודת המורה כמספר סיפורים (ומי שעדיין לא יודע, מורה הוא מספר סיפורים). 
להכשרת מספרי סיפורים ניתן ללמוד בבית מדרש אלול שבירושלים.
פרטי הרשמה ניתן להתקשר ל02-5619436 . 

האם אפשר להזמין קורס במסגרות אחרות?
איזו שאלה, בוודאי!. למעשה רוב הקורסים שאני מעביר הם דרך הזמנות של גופים פרטיים או ממשלתיים כדוגמת מתנסים, ספריות ובתי ספר שונים. אני מעביר בכמה מקומות קורס מספרי סיפורים לבני נוער ובמקביל קורס מספרי סיפורים לגמלאים. התכנים ומספר השעות מותאמים לדרישת המקום ולתלמידים שבאים ללמוד.

מתי נגמר השיעור? יבשת לי את הצורה.
מה?! חוצצצפן. צא החוצה! לא בעצם תעמוד בפינה....עם הפנים לקיר....עם הפנים לקיר אמרתי! אההה אתה בורח, בוא הנה, בוא הנה מיד! חכה, חכה אני עוד אתפוס אותך!.
 

קורס מספרי סיפורים

 
דוא"ל      
omersantur@gmail.com

כתובת למשלוח דואר     
מושב גבעת ישעיהו 130 ד.נ האלה 99285
טלפון     
054-4700390  עומר ראובני

טלפקס   
02-5868865