תקשורת- עוד סיפור בסבבה


לפעמים החיים מזמנים לך כל מיני גילויים מפתיעים, שהופכים את כל ההבנה וההתבוננות על הדברים. פתאום אתה מגלה למשל, שהעולם לא שטוח,  שאפשר להגיע לירח, שאם נכנסים לאמבטיה המים עלולים להשפריץ על הרצפה, ועוד כמה.
אחת התגליות שפגשו אותי לאחרונה היא, שלבני הדודים שלנו יש יכולות תקשורת פנומנליים. 
זה התחיל במפגש לפני כמה חודשים עם ה-חכוואתי, עבדל חכים, שבמשך ארבע שעות סיפר לי סיפורים בערבית, ואני הבנתי כל מילה מבלי לדעת מילה בערבית.
זה המשיך בפריז שם תקשרתי בעיקר גם עם הבני דודים ואפילו יצא לי לבלות עם חברה אלג'יראים שהאנגלית שלהם ברמת חגיגה בסנוקר למתחילים.
אבל את ה"אואיקה" מצאתי בסיני.  שם התחברתי עם אחמד, ההוא שאחראי להביא מזרנים לחושות, שזו הקאסטה הכי נמוכה בסיני. יצא לי לשבת עם אחמד שעות ולדבר איתו ערבית שהאוצר מילים שלי מסתכם ב"מייה פיל מייה, אחסן מן בלאש, חמדוללה ושוקרן. מה שיפה בעיקר הוא, שהם לא נבהלים משתיקות. אפשר לשבת עם מישהו ולשתוק והכל סבבה. רק על המילה באב (דלת), שפתאום עלתה מהאוב החזקתי שיחה של שעה וחצי. אם רק היו לי עוד עשר מילים בערבית, היינו כבר מגיעים לשיחות עומק על משמעות החיים, מהי האמת והאם יצר האדם הוא טוב או רע מנעוריו.
אבל דברנו בעיקר על "חמדולילה " ו"כוויאס" ו"באב". בסוף אחמד קם והלך. נפרדנו בלחיצת יד וחיוך, אבל משום מה נראה לי שחפרתי לו.
 
דוא"ל      
omersantur@gmail.com

כתובת למשלוח דואר     
מושב גבעת ישעיהו 130 ד.נ האלה 99285
טלפון     
054-4700390  עומר ראובני

טלפקס   
02-5868865