top of page
%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%94%20%D7%91%

סדנאות מספרי סיפורים

כשהייתי ילד, היה מן איזה מנהג כזה בבית הספר להציק לילדים עם משקפיים, או ילדים שמנים או לילדים עם פלטה. התמזל מזלי הטוב ואני זכיתי להיות עם משקפיים , שמנמן ועם פלטה. 
משקפיים אני אומר?! אלו היו שנות השמונים וכל משקף היה שימשה קידמית של אוטובוס אגד. 
שמנמן אני אומר?!  הייתי גבוה בעיקר לעומק.
ופלטה?!, מה אני אומר פלטה. היה לי מן רסן כזה שלפעמים השכנה היתה תולה על זה גרביים ליבוש.
בקיצור, בשביל לשרוד למדתי לספר בדיחות וסיפורים לשאר הילדים. אם הסיפור היה טוב,  עבר היום בשלום. ואם לא, אז לא עבר היום בשלום. ככה למדתי לספר סיפורים. 
אבל, אני לעומת זאת מבטיח קורס קצת אחר, קורס מספרי סיפורים עם הרבה יותר חמלה, קבלה אבל גם עמידה על העקרונות החשובים של אומנות הסיפור.  קורס שהוא מיועד גם לנמוכים וגם לגבוהים למשקלם, גם ללועסי החבושים וגם למלקקי השמנת ובעיקר שיהיו כולם אוהבי סיפור.

לפרטים
תמונה של חלון קורס מספרי סיפורים.jpg


קורס מספרי סיפורים,  הוא לימוד ממושך שמטרתו הכשרה מקצועית של הלומדים באומנות מספרי הסיפורים. הקורס מיועד לאנשי במה, שחקנים וכל בעל כשרון הרוצה להתמקצע באומנות מספרי הסיפורים
 

קורס מספרי סיפורים

סדנאות מספרי סיפורים

הסדנאות הן התנסות באומנות מספרי הסיפורים הנוגעת למיגוון תחומים בהתאם לצורך של המזמין, לדוגמא: סדנה למנהלים, אנשי קהילה מתנדבים וכד'.
הסדנאות נועדו לתת כלים שימושיים בתחומים שונים לצורך העשרה. הסדנאות קצרות בהיקף לימודיהן ואינן מכשירות את התלמידים לעבודה מקצועית בתחום, אלא ככלי שימושי לצרכים השונים, הנוגעים לכל תחומי החיים.
להלן אפשרויות לימוד שונות עם היקף שעות מגוון, אך כמובן שהסדנאות יותאמו לפי צרכי המזמין ולפי התקציב

סדנה יומית
Story of Pumpkin
Story of Pumpkin

סיפורים גדולים לקטנים

קורסים או סדנאות המתמקדים בשעת הסיפור לגיל הרך. אומנות שעת הסיפור מאופיינת בשימוש באמצעי המחשה כגון: בובות, חפצים, שיתוף הילדים ועוד. נמצא את הייחוד של מספר הסיפורים לילדים, כיצד נבחר סיפורים וכיצד נעצב אותם. באילו אמצעי המחשה נבחר בכדי להעשיר את הסיפור, שירים ומנגינות ובעיקר כיצד ניצור תחושת ביטחון ואמון בקרב הילדים.
להלן הצעה לעשרה מפגשים, אך כמובן שניתן להעמיק או לצמצם בהתאם לצורך

Grandmother and Granddaughter

סבתא באה לגן

ההורים והסבים שלנו הם מספרי הסיפורים הטובים ביותר. הם רווי נסיון, אנשי חכמה ודעת, ומלאי אהבה וטוב. לטעמי הם הנכס היקר ביותר למערכת החינוך ועשויים לתרום לאין ערוך לילדים. סדנה זו מכשירה גימלאים לעבודה בקהילה ולהכוונה לפעילות  שעת הסיפור לילד. הסדנה הכשירה עשרות סבים וסבתות כמספרי סיפורים פעילים בגני ילדים ברחבי הארץ ונחלה הצלחה רבה

Happy Kids with Books

סדנאות לעידוד קריאה בבתי ספר

Iעידוד הקריאה ניצב בראש סדר המטרות שהציבה מערכת החינוך. בכל יום מוקדש זמן בכיתה לקריאה והחלפת ספרים ויש אלו המבקשים מהתלמידים יומני קריאה, כהוכחה להגשמת החזון. 
אמנם ספרים וקריאה הם דבר חשוב לאין שיעור וקצר הדף מלהכיל את התמורות שבקריאה, אך ללא אהבת הסיפור הקריאה לא תהיה משמעותית.
בסדנאות שאני מציע לכיתות א'-ו', נחווה את הסיפור דרך היכולת ליצור אותו ולחוות אותו על פי עולם הדימויים של הילד. ההבנה כי הסיפור עונה לנו על מגוון צרכים וכי על כל מדף מונח סיפור, היא זו שתוביל לקריאה ועל כך יעידו מורים ותלמידים רבים שנחשפו לתכנית.  הפעילות מתרחשת בספריית בית הספר כך שלאורך הסדנה מתקיים קשר ישיר בין הסיפור לספר

Young Teacher

השתלמויות מורים


אני מזמין את כל המורות והמורים האהובות והאהובים להשתלמות רצינית ביותר ומהנה ביותר שמוכרת על יד אופק חדש, בה נלמד כלים שימושיים ביותר להוראה ולחיים.
כיום הקורסים נלמדים בבתי הספר להשתלמויות מורים של הסתדרות המורים, אך אפשר להזמין אותי גם לפסגה

Business Meeting

סיפורים ועסקים

חבר הזמין אותי לכנס B.N.I וכל אחד מעשרים המששתתפים היה צריך להציג את פועלו ב...3 דק'. מה שקרה בפועל שלא הקשבתי לאלו שהיו לפני, כי תכננתי מה אומר בשלוש דקות שיהיו לי ולא הקשבתי לאלו שדיברו אחרי כי חשבתי על כל השטויות שאמרתי בשלוש דקות שהיו לי. ולא שלא היה מעניין. אני זוכר אנשים שקמו, רקדו, שלפו פרחים, מצגות ספוטניקים מה לא, אלא שכנראה פשוט לא היה מעניין. אם רק הייתי מספר את העניין של לפני השלוש דקות ואחרי - כולם היו מבקשים כרטיסי ביקור.
העניין עם עסקים זה לא רק איך תציג את עצמך לשימי תבורי אם תקלע איתו בצרכנייה רוסית, העניין הוא הרבה יותר מזה: קודם כל להבין מה אתה רוצה מעצמך, איזה סיפור אתה מספר לעצמך, איך למכור סיפור ואיך ליצור קשר והזדהות. 

bottom of page